Dążenie do posiadania śnieżnobiałych wręcz, a przez to także bardzo atrakcyjnych wizualnie zębów, wciąż tkwi w wielu osobach. Od teraz uzyskanie widocznych gołym okiem efektów możliwe jest już nawet podczas jednej wizyty u stomatologa. Tu jednak nadmienić należy, że wizyta ta do krótkich należeć nie będzie – trzeba na nią przeznaczyć nawet ponad 2,5 godziny. Jak przebiega sam zabieg? W pierwszej kolejności stomatolog zajmuje się zabezpieczeniem dziąseł przy pomocy specjalnej żywicy – pianki. Następnie na każdy z zębów aplikuje specjalną substancję wybielającą. Ta najczęściej składa się z 30 % nadtlenku karbamidu lub wodoru.

Oczywiście opisany wyżej sposób nie jest jedynym właściwym, który stosuje się w praktyce. Coraz częściej bowiem pacjenci wolą możliwie szybko uzyskać pożądany przez nich efekt bieli i nie chcą spędzić o stomatologa mnóstwa czasu z otwartą buzią. Dlatego też nierzadko decydują się na laserowe wybielanie zębów – przede wszystkim znacznie krótsze w czasie.

Nowoczesne dokonania stomatologiczne pozwalają także na skuteczne wybielenie zębów leczonych kanałowo. Żeby jednak mogło do tego dojść, stomatolog musi najpierw sprawdzić, czy ząb został wyleczony z należytą starannością. Musi więc go otworzyć. Żeby z kolei oszczędzić pacjentowi bólu, po otwarciu zęba wprowadza preparat uszczelniający, a następnie preparat wybielający i zakrywa ząb opatrunkiem. Później należy odczekać około 7 dni, by można było przejść do ostatecznego plombowania zęba. Jeśli nic z nim się w tym czasie nie będzie niepokojącego działo, procedura wybielania jest zakończona. Oczywiście do uzyskania zadowalających efektów wizualnych, można ją powtarzać.