Piękny uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Ci, którzy są w stanie zagwarantować go sobie dzięki wspomaganiu specjalistycznymi zabiegami stomatologicznymi, najczęściej wybierają stomatologią estetyczną. I choć można byłoby przypuszczać, że z tego typu usług korzystają głównie kobiety, tu różnice płci niemal się zacierają. Dziś także coraz więcej panów, w trosce o dbałość o własną atrakcyjność i nieprzemijającą urodę, decyduje się na wsparcie z zastosowaniem stomatologii estetycznej. W specjalistycznych gabinetach bowiem można zdziałać prawdziwe cuda. I tu śmiało można powiedzieć, że stomatologia staje się swego rodzaju sztuką, a dentysta prawdziwym artystą, który nie tylko projektuje nową wersję uśmiechu, ale również odpowiada za realizację własnej wizji.

Skąd w ludziach tak duża dbałość o uśmiech? Tu badania nie mogą się mylić – około 40 % uwagi nawiązanej podczas kontaktu wzrokowego z drugim człowiekiem koncentruje się na niczym innym, jak uśmiechu właśnie. Dobrze więc, jeśli możemy się pochwalić pięknym i zdrowym uśmiechem, nie odwracając twarzy od osoby zainteresowanej kontaktem z nami. Pełen uśmiech na radosnej, szczęśliwej twarzy, jest oznaką większej sympatii do danej osoby – a to przecież duży sukces.

Stomatologia jednak, jako specyficzna dziedzina zdrowia, oznacza się również pewnego rodzaju trendami. Stąd też panować w niej może określona moda. Jeszcze kilka lat temu wizyta w gabinecie stomatologii estetycznej wiązała się z oczekiwaniami otrzymania efektu „wow”. Dziś ta perfekcyjna doskonałość odchodzi trochę w niepamięć. Współcześni klienci wolą postawić na maksymalną naturalność. Wybiorą więc zabieg wybielania zębów tak, by nie powodował uczucia sztuczności, czy niemal „świecenia”. Mniej ważne staje się także wyrównanie zębów niemal pod linijkę. Umiar w projektowaniu pięknego uśmiechu to trend zdecydowanie bardziej logiczny i praktyczny, niż moda obowiązująca jeszcze nie tak dawno temu. Bo we wszystkim, w stomatologii również, chodzi o to, by z rozsądkiem i mądrością dbać o siebie.