Wiele osób marzy współcześnie o tym, by móc cieszyć się pięknym, białym uśmiechem przez długi czas. Pierwsze kroki więc, jakie osoby te kierują, prowadzą do specjalistycznego gabinetu stomatologicznego. Tam też można zlecić wykonanie usługi wybielania. Jak jednak sprawić, by efekty tegoż zabiegu utrzymały się zdecydowanie na dłużej?

Stomatolodzy radzą – po wybielaniu bezwzględnie stosować się należy do zaleceń tzw. białej diety. Dlaczego? Kolor zębów powinien najpierw się ustabilizować i utrwalić, dlatego obowiązkowo należy zrezygnować ze spożywania produktów czy substancji, które mogą barwić. W zależności od zaleceń specjalisty, biała dieta powinna być stosowana w okresie 3 – 14 dni.

Rzucenie palenia i zwiększona higiena jamy ustnej to kolejne zalecenia stomatologiczne z listy tych absolutnie koniecznych do zastosowania. Warto więc szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie, koniecznie przez czas 2 – 3 minut. W innym wypadku to, że je szczotkujemy, nie przyniesie spodziewanych rezultatów.

Czym jeszcze bardziej uskutecznić codzienną higienę? Stomatolodzy przekonują wciąż o tym, jak ważne staje się dokładne nitkowanie przestrzeni międzyzębowych, jak i nieocenionym staje się również regularne stosowanie specjalnie opracowanych, płukanek do ust.

Regularne wizyty u stomatologa to także kwestie zaliczane do tych bardzo istotnych – lekarz mając pacjenta pod stałą kontrolą jest w stanie odpowiednio wcześnie wychwycić wszystkie zagrażające zdrowiu jego zębów, zmiany jeszcze na etapie początkowym. To niezwykle ważne w praktyce.